موتور DC 12 ولت گیربکس دار 300 دور مکسون

کد MDG00170
موتور DC گیربکس دار
برند: مکسون(MAXON MOTOR)
ولتاژ: 12 ولت
سرعت: 300 دور در دقیقه
ساخت سوئیس
گشتاور: 1.5 کیلوگرم
جریان بی بار: 0.01 آمپر

موجود
1,400,000 ریال

مشخصات الکتریکی

نوع موتور : موتور DC با جاروبک
ولتاژ نامی (ولت) : 12
جریان - بار کامل : 0.9
جریان بی باری : 0.1
چرخه کاری : S1(کارکرد دائم)
انکودر- تاکو :
ترمز الکتریکی :

مشخصات مکانیکی

سرعت بی بار (دور بر دقیقه) : 320
گشتاور نامی : 1.5kgcm
وزن (گرم) : 97
قطر بدنه (میلیمتر) : 22
طول بدنه موتور (میلیمتر) : 48
قطر شفت (میلیمتر) : 3
طول شفت (میلیمتر) : 6
نوع شفت : D TYPE
گیربکس :

سایر مشخصات محصول

کشور سازنده : سوئیس
نوع کالا : موتور DC گیربکس دار
وضعیت قطعه : نو
سرعت-بارکامل : 300

موتور گیربکس 12 ولت 300 دور مکسون

موتور dc مکسون یک موتور گیربکس 12 ولت می باشد که توانایی چرخش 300 دور در دقیقه را دارد. در صورت اعمال ولتاژ بیشتر به این موتور می توان به سرعت و گشتاور بیشتری رسید اما باید توجه داشت که این کار سبب کاهش طول عمر موتور می گردد. قرار گرفتن گیربکس روی موتور برای افزایش قدرت و گشتاور موتور می باشد. 

موتور گیربکس مکسون ساخت کشور سوئیس می باشد و از کیفیت ساخت و عملکرد بالایی برخوردار است. گشتاور این موتور گیربکس دور بالا، 1.5 کیلوگرم است.

موتور الکتریکی نوعی ماشین الکتریکی است که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی(حرکتی) تبدیل می کند اساس کار همه الکتروموتورها براساس اصل الکترومغناطیس می باشد. موتور های DC توسط جریان DC تغذیه می شوند و از سه قسمت اصلی روتور، استاتور و کموتاتور تشکیل شده اند.

استاتور قسمت ثابت موتور است که متشکل از بدنه، هسته آهنی و سیم پیچی دور آن است و نقش آن ایجاد میدان مغناطیسی و متمرکز کردن شار میدان میدان مغناطیسی می باشد. وقتی که استاتور به یک منبع تغذیه DC وصل می شود و جریان در آن جاری می شود، استاتور را به یک آهنربای ثابت تبدیل می کند جریان جاری شده در استاتور سبب ایجاد میدان مغناطیسی زیر قطب ها می شود

روتور بخش چرخان موتور می باشد که آن هم از هسته، سیم پیچی دور هسته و بلبرینگ تشکیل شده است و به عنوان قطب موتور DC برای تبدیل انرژی است به همین دلیل به آن آرمیچر نیز گفته می شود.. روتور یا آرمیچر نیز توسط یک منبع تغذیه خارجی یا همان جریان استاتور تغذیه می شود و در آن نیز یک میدان مغناطیسی بوجود می آید برای اینکه میدان مغناطیسی مناسب در روتور ایجاد شود نیاز است جهت جریان الکتریکی روتور در هر سیکل دو بار عوض شود که برای این منظور از کموتاتور (سوئیچ چرخشی) استفاده می شود و در نهایت آهنربای الکتریکی آرمیچر آهنربای استاتور را دفع و جذب می کند.

یکی از مزایای موتورهای DC این است که می توان سرعت چرخش را با تغییر ولتاژ تغذیه تغییر داد.

 اجزای موتور dc

 

 

هیچ نظری ارسال نشده