(27 رای)

مهره کاسه نمد دار یا قفلی

 انواع مهره کاسه نمد دار متریک
سایز 3      M3BOL00019
سایز4...
موجود
2,000 ریال

مشخصات مکانیکی

جنس : آهن

مهره کاسه نمد دار یا قفلی

مهره کاسه نمدی از جنس آهن گالوانیزه بوده و در سایز های مختلف از قطر داخل 3 میلیمتر الی 14 میلیمتر . این نوع مهره 6 گوش بوده و توسط انواع آچار بکس، فرانسه و همچنین دسته آچار های متریک قابل باز و بسته شدن می باشد. پلاستک بکار رفته در واشر از نوع خشک بوده و یک بار مصرف است. استفاده مجدد مهره کاسه نمد دار به هیچ و جه پیشنهاد نمی گردد. این کالا در شرایط محیطی معمولی به خاطر لایه محافظی که دار زنگ نمی زند و در صورتی که  قصد دارید از این کالا در محیط های مرطوب استفاده کنید حتما از نوع استیل که استحکام بالاتر و در برابر رطوبت مقام است استفاده کنید.

ویژگی های فروشگاه سما موتور جهت خرید انواع پیچ و مهره :

  • خرید اینترنتی با صرف حداقل زمان
  • ارسال سریع توسط پست به سراسر کشور (ارسال همان روز به غیر تعطیلات)
  • امکان خرید حتی یک عدد پیچ و مهره
  • تنوع محصولات صنعتی گسترده و موجودی جنس در انبار
  • قیمت بسیار مناسب و نزدیک به قیمت عمده
  • امکان برخورداری از تخفیفات ویژه برای مشتریان همیشگی

مهره کاسه نمدی چیست :

  نوعی مهره 6 ضلعی که بسته به کاربرد آن از جنس استیل یا آهن آبکاری ساخته شده و دارای یک رینگ تفلنی یا پلاستیک داخل رزوه می باشد. این رینگ یا واشر نصب شده در مهره باعث می شود مهره کاسه نمد پس از سفت کردند بر اثر افزایش مقدار اصطکاک بین پیچ و مهره به راحتی باز نشد. امروزه برای بالا بردن ضریب اطمینان دستگاه و تجهیزات ساخته شده از مهره های کاسه نمد دار استفاده می شود. نکته ای که باید در این مهره در نظر داشت اینکه این نوع مهره یک بار مصرف بوده و پس از باز کردن واشر یا همان رینگ پلاستیکی داخلی آن تغییر حالت داده و کارایی اولیه نخواهد داشت لذا پیشنهاد می شود پس از نهایی کردن محصول یا دستگاه آن را به این مهره مجهز کنید تا مهره ها در لرزش و حمل و نقل باز نشود.

مهره کاسه نمددار

در تصویر فوق واشر پلاستیک نصب شده در مهره کاسه نمد کاملا مشخص اشت

معایب مهره کاسه نمدی :

  • این مهره ها در شرایط با دمای بالا تر از 120 درجه کاربردی نداشته و علت آن تغییر خاصیت واشر پلاستیکی می باشد
  • مهره های کاسه نمدی یک بار مصرف بوده و هر بار که باز یا بسته شود خاصیت قفل بودن آن به شدت کاهش می بابد

مهره کاسه نمد خراب

 در تصویر بالا مهره های کاسه نمد دار نشان می دهد که پس از باز شدن تخریب شده و قابل استفاده نمی باشد

کاربرد مهره کاسه نمدی یا مهره قفلی:

مهره های کاسه نمدی کاربرد وسیعی در صنایع مختلف دارد. این کالا که به مهره قفل شونده و یا مهره نایلون دارد نیز معروف است. مهمترین مزیت آن قفل شدن آن پس از بستن نهایی است و نیاز به لاک یا واشر های مختلف ندارد. اکثر لوازم خانگی ها که از موتور های الکتریکی و یا سیستم های دورانی بهره می برند از مهره های کاسه نمدی استفاده می کنند. یکی دیگر از ویژگی این نوع مهره باز شدن آسان توسط ابزار می باشد این در حالی است که رنگ و یا لاک قطعه به راحتی باز نشده و احتمال بریده شدن پیچ وجود دارد.

استاندارد های مهره کاسه نمد :

هیچ نظری ارسال نشده