آداپتور و منبع تغذیه

آداپتور و منبع تغذیه

آداپتور وسیله‌ای است که برق را از یک ولتاژ به ولتاژ دیگر تبدیل می‌کند تا دستگاه‌های الکترونیکی بتوانند از آن استفاده کنند. آداپتورها معمولاً برای تبدیل برق متناوب (AC) از پریز برق به برق مستقیم (DC) که اکثر دستگاه‌ها نیاز دارند، استفاده می‌شوند؛ مانند شارژرهای تلفن همراه و لپ‌تاپ.

منبع تغذیه دستگاهی است که وظیفه تامین برق مورد نیاز دستگاه‌های الکترونیکی را بر عهده دارد. این دستگاه‌ها برق ورودی (معمولاً AC) را به برق مورد نیاز دستگاه (معمولاً DC) تبدیل می‌کنند. منابع تغذیه به دو نوع اصلی تقسیم می‌شوند: منابع تغذیه خطی و منابع تغذیه سوئیچینگ. منابع تغذیه سوئیچینگ کارایی بالاتری دارند و در دستگاه‌های الکترونیکی مدرن بیشتر استفاده می‌شوند.

زیرشاخه ها

 • آداپتور های ترانس آهنی

  آداپتورهای ترانس آهنی یک نوع تجهیز الکتریکی هستند که برای تبدیل ولتاژ بین یک دستگاه الکتریکی و منبع تغذیه استفاده می‌شوند. این آداپتورها دارای یک ترانسفورماتور (ترانس آهنی) هستند که ولتاژ را تبدیل می‌کند و امکان اتصال دستگاه‌های با ولتاژ مختلف را فراهم می‌کند.

  عملکرد آداپتورهای ترانس آهنی:

  • تبدیل ولتاژ: ترانسفورماتور موجود در آداپتور ترانس آهنی ولتاژ ورودی را به ولتاژ مورد نیاز دستگاه تبدیل می‌کند. برای مثال، اگر دستگاه نیاز به ولتاژ کمتر از منبع تغذیه داشته باشد، ترانسفورماتور ولتاژ را کاهش می‌دهد.
  • فراهم کردن اتصال: آداپتور ترانس آهنی امکان اتصال دستگاه‌های با ولتاژ‌های مختلف به یک منبع تغذیه مشترک را فراهم می‌کند.
 • آداپتور سوئیچینگ

  آداپتور سوئیچینگ چیست ؟ یک منبع تغذیهٔ الکترونیکی است که در هنگام تغییر توان تعریف شده الکتریکی ، جریان را تنظیم میکند

  در محصولات زیر انواع آداپتور سوئیچینگ 12 ولت 2 آمپر ، آداپتور سوئیچینگ 12 ولت 30 آمپر  ،

  شرکت سما موتور مرکز فروش آداپتور در تهران می باشد . جهت استعلام قیمت آداپتور سوئیچینگ و خرید انواع آداپتور با شماره 66746490-021 تماس حاصل فرمایید

 • آداپتور شبکه POE

  آداپتور شبکه POE، یک وسیله الکترونیکی است که برای تأمین برق به دستگاه‌های شبکه از طریق کابل شبکه اترنت استفاده می‌شود. POE مخفف Power over Ethernet است که به معنی انتقال برق از طریق کابل شبکه اترنت است. این نوع آداپتورها برق را از روی کابل اترنت به دستگاه‌های متصل شده منتقل می‌کنند و نیازی به آداپتورهای جداگانه برای تأمین برق به دستگاه‌ها نیست.

  عملکرد آداپتور شبکه POE:

  • تأمین برق: آداپتورهای شبکه POE برق مورد نیاز دستگاه‌های متصل شده را از طریق کابل اترنت فراهم می‌کنند، بدون نیاز به آداپتورهای برق جداگانه.
  • انتقال داده: علاوه بر انتقال برق، این آداپتورها قابلیت انتقال داده را نیز دارند و اجازه می‌دهند دستگاه‌ها اطلاعات خود را از طریق همان کابل اترنت دریافت و ارسال کنند.
  • سهولت نصب: استفاده از آداپتورهای شبکه POE باعث سهولت نصب و مدیریت دستگاه‌های شبکه می‌شود، زیرا نیازی به نصب آداپتورهای برق جداگانه نیست و کابل شبکه همچنین برق را انتقال می‌دهد.

  کاربردهای آداپتور شبکه POE:

  • دوربین‌های مداربسته (CCTV): برای تأمین برق به دوربین‌های مداربسته و انتقال داده‌های آنها از طریق یک کابل شبکه اترنت.
  • تلفن‌های تحت شبکه (IP Phone): برای تأمین برق به تلفن‌های تحت شبکه و ارسال و دریافت تماس‌ها از طریق کابل شبکه.
  • آنتن‌های وایرلس (Access Points): برای تأمین برق به آنتن‌های وایرلس و اتصال دستگاه‌های بی‌سیم به شبکه.

  تامین و فروش آداپتور شبکه POE - Power Over Ethernet

  ولتاژهای مختلف - 12 ولت - 24 ولت - 48 ولت

  تضمین قیمت و کیفیت

  ارسال به سراسر کشور در کمترین زمان

محصول در این دسته بندی وجود ندارد