نیمه هادی ها

نیمه هادی ها

زیرشاخه ها

 • ترانزیستور

  خرید انواع ترانزیستور های قدرت و توان بالا و متوسط

 • دیود ها

   دیود ها یکی از المانهای پر کاربرد الکترونیکی می باشند . که جریان الکتریکی را در یک جهت از خود عبور می دهند. و در جهت دیگر همانند یک شیر یک طرفه مکانیکی از عبور جریان از خود مقاومت بالایی نشان می دهند. از لحاظ الکتریکی یک دیود هنگامی عبور جریان را از خود ممکن می سازد که شما با برقرار کردن ولتاژ در جهت درست (بایاس مستقیم) یعنی مثبت به آند و منفی به کاتد آن وصل شود. و مقدار ولتاژی که باعث می شود تا دیود شروع به هدایت جریان الکتریکی در بایاس مستقیم نماید ولتاژ آستانه آن دیود نامیده می شود.

 • یکسو کننده ها

  هر پل دیودی چهار پایه دارد، دو پایه از آن متعلق به ورودی AC خود می باشد و دو پایه دیگر مربوط به خروجی پل می باشد. پل دیودی یک موج سینوسی کامل را از پایه ورودی خود گرفته و فقط نیم سیکل مثبت آن را عبور می دهد، هم چنین نیم سیکل منفی آن را نیز تبدیل به یک نیم سیکل مثبت می کند.

  به بیان ساده تر خروجی هر پل دیودی از بی نهایت نیم سیکل مثبت تشکیل شده است. با توجه به کارکرد پل دیودی، این قطعه در قسمت خروجی یک اتوترانس به صورت موازی بسته می شود و زمانی که ولتاژ ورودی تغیر کند در خروجی برق DC را دریافت خواهد کرد و در واقع از خروج جریان به شکل متناوب جلوگیری می کند.

  سما موتور عرضه کننده انواع پل دیود،دیود و... به قیمت عمده 

نمایش 1 - 12 از 42 آیتم