کوپلینگ

کوپلینگ

کوپلینگ ها قطعات مکانیکی پر کاربردی هستند که جهت اتصال دو قطعه دوار به هم طراحی و ساخته شده اند. در واقع کوپلینگ ها برای اتصال دو شفت از انتها به یکدیگر و برای انتقال قدرت مورد استفاده قرار میگیرند. توسط کوپلینگ دو شافتی که بهم متصل شده اند از هم جدا نمی شوند اما می توانند تا حد مجازی جابجایی یا حرکت داشته باشند. با استفاده از کوپلینگ ها میتوان توان و قدرت را بین دو محور با قطرهای متفاوت منتقل کرد

کوپلینگ ها در سیستم مانند فیوز عمل می کنند و زمانیکه گشتاور از یک حدی بالاتر رود و یا شوک ناگهانی به سیستم وارد شود شکسته می شود تا سیستم آسیب نبیند.

سما موتور ارائه دهنده انواع قطعات مکانیکی از جمله انواع کوپلینگ با کیفیت و قیمت عالی می باشد.

زیرشاخه ها

  • کوپلینگ ثابت

    انواع کوپلینگ های ثابت برنجی و آلومینیومی

  • کوپلینگ انعطاف پذیر

    کوپلینگ انعطاف پذیر یک دستگاه اتصال است که از جنس آلومینیوم یا پلاستیک ساخته شده است و استفاده متناسب در انتقال نیرو و جابجایی محورها را فراهم می کند. این کوپلینگ‌ها همچنین قابلیت انعطاف پذیری را دارند، به این معنی که می توانند لغزش ناشی از عدم هم‌محوریت و اختلاف سرعت در دو محورهای متصل را تسهیل کنند. کوپلینگ انعطاف پذیر به علت ساختار خود، سبکی و مقاومت خوبی دارد و برای انتقال نیرو در کاربردهای مختلف مانند ماشین آلات صنعتی، پمپ‌ها، موتورها و دستگاه‌های دقیق استفاده می شود.

  • کوپلینگ صنعتی

    کوپلینگ صنعتی 

نمایش 1 - 12 از 88 آیتم