درایور استپ موتور DM556 لیدشاین

کد DST00014
ساخت شرکت Leadshine چین
جریان نامی: 5.6 - 0.5 آمپر
ولتاژ کاری: 50 - 20 ولت DC
رزولوشن: 200 تا 25600
حداکثر فرکانس پالس ورودی: 200 کیلو هرتز
حداکثر تعداد استپ در هر دور: 2500 استپ در هر دور
پشتیبانی از مدهای PUL/DIR و CW/CCW

موجود
16,900,000 ریال
تخفیف 250,000 ریال
16,650,000 ریال

سایر مشخصات محصول

وزن (گرم) : 260 گرم
کشور سازنده : چین
چرخه کاری : S1(کارکرد دائم)
نوع کالا : درایور استپر موتور
ولتاژ ورودی (INPUT) : 20+ تا 50+ ولت جریان مستقیم
وضعیت قطعه : نو
طول محصول(میلیمتر) : 118 میلیمتر
عرض محصول (میلیمتر) : 75 میلیمتر
ارتفاع محصول (میلیمتر) : 35 میلیمتر
نحوه نصب الکتریکی : سوکت فونیکس
حداکثر جریان RMS : 4 آمپر
حداکثر جریان پیک : 5.6 آمپر
پشتیبانی از استپرهای : 2 فاز و 4 فاز
محافظت اضافه جریان :
محافظت دمای بالا :
حداکثر دمای محیط : 50 درجه سانتی گراد
نیاز به سرویس و نگهداری :
محدوده دمایی کارکرد : 70 درجه سانتی گراد
محدوده رطوبت کارکرد : 40% تا 90%
چراغ نشانگر :
جنس بدنه : پلاستیک
استاندارد CE :
رنگ : مشکی

درایور استپر موتور  DM556 لید شاین:

درایور یا کنترل کننده دور موتور برای تنظیم و کنترل دور الکترو موتورها بکار میروند.

درایورها می توانند دور موتور را از صفر آر پی ام تا چند برابر دور نامی موتور بطور پیوسته تغییر دهند. تنظیم دور موتور باعث صرفه جویی در انرژی، منعطف کردن روند کاری و همچنین باعث کاهش جریان راه اندازی کشیده شده از شبکه می شود بطوریکه این جریان از جریان نامی موتور کمتر است.

درایور استپ موتور DM556 یک درایور کاملا دیجیتال است که با الگوریتم کنترل پیشرفته DSP  و براساس آخرین تکنولوژی کنترل حرکت توسط شرکت LEAD SHINE ساخته شده است.

این درایور قادر به راه اندازی استپر موتورهای 2 فاز و 4 فاز به صورت نرم و روان بدون پرش هنگام روشن شدن و با حداقل نویز و حرارت نسبت به سایر درایورهای آنالوگ است.

هنگام کار کردن موتور مشکلاتی بوجود می آید مشکلاتی نظیر حرارت بالا در موتورهای با اندوکتانس کوچک،گشتاور کم در سرعت های بالا در موتورهای با اندوکتانس بالا، عملکرد ضعیف در ولتاژ پایین و حرارت بالا در ولتاژ بالا که درایور DM556 همه این مشکلات را برطرف می سازد.

ولتاژ کاری این درایور 20 الی 50 ولت DC می باشد و جریان پیک آن 4.2 آمپر است. تعداد میکرو استپ ها قابل تنظیم به 16 مدل میکرو استپ است (400 تا 25600).

تنظیمات مربوط به این میکرو استپ و جریان خروجی آن توسط DIP سوئیچ انجام می شود.

این درایور انتخاب مناسب وایده آلی برای کاربردهای ساده و کنترل مستقیم استپر موتورهای نما 17 (NEMA17) و نما 23(NEMA23) است.

درایورهای میکرو استپ جزء پیشرفته ترین درایورهای استپر موتور می باشند که هر پله معمولی موتور را چند قسمت کوچکتر تقسیم می کند و دقت حرکت موتور در یک دور را چندین برابر می کند.

از قابلیت های درایور میکرو استپ می توان به گشتاور بالا، حرکت نرم موتور، کنترل پیوسته جریان، اتصال آسان سیگنال های کنترل و... اشاره کرد.

درایور استپ موتور DM556 یک درایور کاملا دیجیتال است که با آخرین تکنولوژی کنترل جریان DSP  توسط کمپانی لیدشاین (Leadshine) ساخته شده است.

این درایور دارای ویژگی های زیر می باشد:

 • مدل DM566
 • ساخت چین
 • کمپانی لیدشاین (Leadshine)ضد رزونانس
 • حداکثر تعداد استپ در هر دور 2500 step/rev
 • پشتیبانی از مدهای PUL/DIR و CW/CCW
 • نوع کنترل: PULS/DIR
 • 8 گام انتخابی توسط DIP سوئیچ
 • محافظ اضافه جریان و اضافه ولتاژ 
 • تکنولوژی تست خودبخود (Self-test) و تنظیم خودکار
 • حداکثر فرکانس پالس ورودی 200 کیلو هرتز
 • هموار سازی راه اندازی
 • ولتاژ 50 - 20 ولت DC
 • جریان خروجی 5.6 - 0.5 آمپر
 • چند مرحله ای
 • وزن 300 گرم
 • ابعاد 35*75*118 میلیمتر(ارتفاع،عرض،طول)

چند مرحله ای بودن این درایور باعث شده یک ورودی با وضوح پایین، یک خروجی میکرو استپ با وضوح بسیار بالا برای حرکت روان و آرام موتور با حرارت بسیار کم ایجاد کند که باعث بهبود عملکرد سیستم کنترل پله می شود.

DM556 دارای 16 سوئیچ DIP  و تنظیمات رزولوشن از 200 تا 25600 و 7 تنظیم خروجی است. با استفاده از این درایور می توان جریان فعلی را بصورت کامل(100%) و یا 50% از جریان خروجی را از طریق سوئیچ DIP تنظیم کرد.

همچنین قابلیت شناسایی اتوماتیک موتور و قابلیت خود تنظیمی آن باعث شده تا موتورهای مختلف راه اندازی آسان و سریعی داشته باشند.

این درایور مبتنی بر الگوریتم کنترلی پیشرفته است و موتورهایی که با این درایور راه انداز ی می شوند دارای حداقل نویز، کمترین اتلاف گرما، گشتاور بهینه و حرکت بسیار روان هستند.

استپ موتور های دوفاز:

 • درایوهای استپر دو فاز بطور کلی به دو دسته unipolar و bipolar تقسیم میشوند .
 • درایوهای استپر دو فاز bipolar دارای چهار خروجی A+) , (A- ), (B+) ,(B-) ) برای موتور هستند .
 • درایوهای استپر دو فاز unipolar دارای شش خروجی A+ , A- , AC , B+ , B- , BC برای موتور هستند .
 • در درایوهای unipolar جهت جریان در سیم پیچها همواره در یک جهت است و فقط جریان آنها وصل یا قطع میشود ، ولی در درایوهای bipolar جهت جریان در سیم پیچها متناسب با توالی مربوطه ، مثبت یا منفی میشود ، یعنی جهت جریان در سیم پیچ عوض میشود .
 • درایوهای استپ موتورهای دو فاز ، هم unipolar و هم bipolar ساخته میشوند اما درایوهای استپ موتورهای سه فاز فقط bipolar ساخته میشوند .

از ویژگی های یک درایور خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای کنترل جریان باشد.
 • دارای بازه ولتاژ وسیعی برای کاربرد و پروژه های مختلف باشد.
 • دارای جریان خروجی قابل کنترل باشد و بتواند موتور با توان های مختلف را راه اندازی کند و همچنین از یک موتور قدرت های مختلفی بگیرد.
 • دارای ورودی های ساده برای اتصال به میکروکنترلر، پی ال سی و مدارات دیگر باشد.
 • سرعت پالس ورودی و تبدیل آن به سیگنالهای ولتاژ و جریان در محدوده موتورهای موجود در بازار و یا بالاتر از آنها باشد.
 • دارای حجم کوچک باشد تا در پروژهایی که از چند درایور برای کنترل استفاده می شود جعبه کنترل دستگاه را بیش از حد حجیم نکند.نکات جداول و پارامتر های روی درایور استپر موتور DM556 لیدشاین:

روی این درایور استپر موتور دو جدول وجوددارد که جدول اول برای محدود کردن جریان خروجی درایو و جدول دوم تعداد پالس در دور یا به عبارتی رزلوشن درایور را مشخص می کند. در ابتدا جدول اول توضیح داده میشود.

ستون اول این جدول ماکزیمم جریان هر فاز را نشان می دهد. این ستون 8 ردیف دارد که از 2.1 آمپر تا 5.6 آمپر مرتب شده است و با دیپ سوئیچ آبی رنگ بغل میتوان هر کدام از جریان ها را انتخاب کرد. انتخاب جریان به موتوری که به درایو متصل میشود بستگی دارد. با سه سوئیچ شماره 1 و 2 و 3 میتوان به هر کدارم از این 8 حالت دسترسی پیدا کرد. حالت اول به صورت دیفالت است که همه سوئیچ ها OFF هستند. در این حالت جریان خروجی از 0.5 آمپر تا 5.6 آمپر متغییر است.

برای مثال برای انتخاب ماکزیمم جریان 5.6 آمپر باید هر سه سوئیچ ON باشند و یا برای انتخاب ماکزیمم جریان 4.3 آمپر باید سوئیچ اولی ON ، سوئیچ دومی OFF، سوئیچ سومی ON باشد. در اصل این سه سوئیچ جریان خروجی را محدود می کند.

نکته: به خاطر اندوکتانس موتور باید جریان موتور همیشه کمتر از جریان تنظیمی باشد.

جدول دوم دارای 14 حالت است که از 400 شروع شده و به 25600 ختم میشود. این اعداد تعداد پالس برای یک دور چرخش موتور می باشد. به عنوان مثال عدد 400 به این معنی است که موتور برای یک دور چرخش نیاز به 400 پالس دارد.  و هر پالس  (360/400=0.9 درجه)   است. طبیعتا با افزاش تعداد پالس ها سرعت کاهش می یابد و دقت یا رزولوشن بیشتر شده و همچنین موتور نرم تر کار می کند. انتخاب تعداد پالس بر دور مناسب توسط سوئیچ های شماره 5،6،7،8 انجام میشود. به عنوان مثال برای انتخاب 3200 باید سوئیچ 5 و 6 و 8 on و سوئیچ 7 off  باشد.

برای عملکرد بهتر موتور می توان پارامتر های موتور را به درایو داد. این عمل به صورت اتوماتیک و با استفاده از سوئیچ شماره 4 و به صورت زیر انجام می شود.

1- موتور را به درایو وصل کنید.

2- درایو را نیز به برق وصل کنید.

3- مطمئن شوید که هیچ پالسی به درایو اعمال نمی شود.

4- سوئیچ شماره 4 را دو بار در یک ثانیه، یا ON-OFF-ON و یا OFF-ON-OFF کنید.

سوئیچ شماره 4 علاوه بر شناساندن مشخصات موتور به درایو کاربرد دیگری نیز دارد. با این کلید می توان نصف جریان تنظیمی را به موتور اعمال کرد. این مورد زمانی پیش می آید که بخواهید از نصف سیم پیچ های یک فاز استفاده کنید. اگرسوئیچ 4 در وضعیت ON قرار گیرد، تمام جریان تنظمی از درایو می توانعبور کند و اگر سوئیچ 4 در وضعیت OFF قرار گیرد، نصف جریان تنظیمی از درایو می گذرد.

سیم کشی موتور و درایو و کنترلر:

نکته قابل توجه در سیم کشی فوق این است که برای R های مختلف VCC باید متفاوت باشد. مقادیر R و VCC با توجه به جدول موجود در عکس فوق مشخص است.

مشخصات الکتریکی درایور استپر موتور DM556 لیدشاین:

مشخصات مکانیکی درایور استپر موتور DM556 لیدشاین:

سایر مشخصات:

شما می توانید از قسمت دانلودها سایر اطلاعات مربوط به محصول را دریافت کنید.

کاربرد درایور میکرو استپ DM556

 • تجهیزات رباتیکی 
 • دستگاهای فرز و CNC
 • استپ موتورهای دو فاز 
 • پرینترهای 3 بعدی
 • برش های لیزری

برای مشاهده سایر درایور ها و لیست قیمت آنها  وارد این قسمت شوید.

هیچ نظری ارسال نشده
راهنمای کاربر DM556
دانلود (1.03M)