پیچ و مهره لید اسکرو

پیچ و مهره لید اسکرو

این قطعات مکانیکی بسیار مقاوم از جنس آهن کربن دار هستند و به همراه مهره، جهت تبدیل حرکت چرخشی به حرکت خطی با اصطکاک کم به خصوص در پرینترهای سه بعدی، cnc ها، لیزر و سایر دستگاههای مشابه کاربرد دارند

رزوه یا دنده های این پیچ، مربعی و قله ای (یا اصطلاحا کبریتی ) و دارای انحنا می باشند که سبب قفل شوندگی آن ها می شود پیچ اسکرو ها در برابر نیروهای اعمالی مقاوت مطلوبی دارند و در مواردی و کاربردهایی که به دقت بالا نیاز دارند مناسب می باشند.

مهره های T نیز از مهمترین و اصلی ترین اجزای اتصالات پروفیل های آلومینیومی می باشد و به جهت راحتی در استفاده برای سفت کردن پیچ های اتصالات پروفیل های آلومینیومی استفاده می شوند.

مهره های تی (T) درون شیارهای پروفیل قرار می گیرند و با جلوگیری از چرخش مهره باعث می شوند سفت کردن پیچ از بیرون امکان پذیر باشد.

زیرشاخه ها

 • پیچ لید اسکرو

  پیچ لید اسکرو یک نوع پیچ است که برای انتقال حرکت از قبیل حرکت دوار به حرکت خطی یا بالعکس استفاده می‌شود. این پیچ‌ها معمولاً دارای یک ریخته‌گری سنگین و شیارهای عمیق و یک لید (مسیر مسطح) هستند که از جنس فولاد یا آلومینیوم ساخته می‌شوند.

  پیچ لید اسکرو عمدتاً در مواردی استفاده می‌شود که نیاز به انتقال حرکت خطی با دقت بالا و قدرت فشار و کشش بالا داریم، مانند ماشین‌آلات CNC، رباتیک صنعتی، دستگاه‌های پزشکی و دستگاه‌های سنگین صنعتی.

  مزایای استفاده از پیچ لید اسکرو شامل دقت بالا در حرکت، قدرت بالا در انتقال بار، عمر طولانی، عملکرد بی‌صدا و استحکام ساختاری قوی است. همچنین، این نوع پیچ به راحتی قابلیت اتصال به موتورها، سیستم‌های درایو و کنترلرهای مختلف را دارا است.

 • مهره لید اسکرو

  مهره لید اسکرو یکی از اجزای اصلی در سیستم‌های اسکرو و پیچ لید است که برای انتقال حرکت از حرکت دوار به حرکت خطی یا بالعکس استفاده می‌شود. این مهره‌ها عموماً دارای یک پروفیل لید (مسیر مسطح) است که با شیارهای متناظر در پیچ لید همخوانی دارد.

  مهره لید اسکرو اغلب از موادی مانند فولاد، آلومینیوم یا آلیاژهای دیگر فلزی ساخته می‌شود و برای ایجاد اتصال محکم با پیچ لید استفاده می‌شود. این مهره‌ها معمولاً دارای پروفیل‌های داخلی و خارجی است که به شیارهای متناظر در پیچ لید می‌خورند و انتقال حرکت را فراهم می‌کنند.

  از مزایای استفاده از مهره لید اسکرو می‌توان به دقت بالا در حرکت، عمر طولانی، مقاومت در برابر فشار و کشش، و عملکرد بی‌صدا اشاره کرد. این مهره‌ها علاوه بر استفاده در ماشین‌آلات CNC، رباتیک صنعتی و دستگاه‌های صنعتی دیگر، در کاربردهای پزشکی، خودروسازی و سایر صنایع نیز استفاده می‌شوند.

نمایش 1 - 20 از 34 آیتم