حرکت خطی و دورانی

حرکت خطی و دورانی

قطعات مکانیکی حرکت خطی برای ایجاد حرکت در یک خط مستقیم طراحی شده‌اند. این قطعات شامل ریل‌ها، بلبرینگ‌های خطی، بال اسکروها، و محورها می‌شوند. از این قطعات در دستگاه‌های CNC، پرینترهای سه‌بعدی، و ماشین‌آلات صنعتی استفاده می‌شود تا حرکت دقیق و صاف را فراهم کنند.

قطعات مکانیکی حرکت دورانی برای ایجاد حرکت چرخشی طراحی شده‌اند. این قطعات شامل یاتاقان‌ها، چرخ‌دنده‌ها، کلاچ‌ها و شفت‌ها هستند. از این قطعات در موتورهای الکتریکی، پمپ‌ها، و گیربکس‌ها استفاده می‌شود تا حرکت چرخشی را به صورت مؤثر و با کمترین اصطکاک ممکن انتقال دهند.

زیرشاخه ها

 • بلبرینگ و یاتاقان

  بلبرینگ ها قطعات مکانیکی و صنعتی پرکابردی هستند که برای کاهش اصطکاک ناشی از گردش اجسام به کار برده می شود.

  Ballbearing یا بلبرینگ در زبان فارسی یاتاقان توپی معنا شده است.(ball: توپ و bearing: تحمل کردن یا کشیدن بار)

  بلبرینگ ها بهترین روش برای چرخش و جلوگیری از ساییده شدن و کاهش اصطکاک بین دو سطح است و برای هر چیزی که می چرخد استفاده می شود.

  به دلیل ساچمه های درون بلبرینگ ها و سطوح صیقلی آنها اصطکاک به حداقل می رسد و هر وسیله ای که بلبرینگ دارد به راحتی و نرمی حرکت می کند. در واقع ساچمه ها جهت انتقال فشار و بار بین دو بیرینگ یا یاتاقان استفاده می شوند.

  سما موتور ارائه دهنده انواع بلبرینگ،بلبرینگ کوچک، بلبرینگ شیار عمیق و یاتاقان با ضمانت کیفیت و قیمت می باشد.

  ارسال به سراسر ایران در کوتاهترین زمان

  تلفن تماس : 66746491 و 66746490-021
 • کوپلینگ

  کوپلینگ ها قطعات مکانیکی پر کاربردی هستند که جهت اتصال دو قطعه دوار به هم طراحی و ساخته شده اند. در واقع کوپلینگ ها برای اتصال دو شفت از انتها به یکدیگر و برای انتقال قدرت مورد استفاده قرار میگیرند. توسط کوپلینگ دو شافتی که بهم متصل شده اند از هم جدا نمی شوند اما می توانند تا حد مجازی جابجایی یا حرکت داشته باشند. با استفاده از کوپلینگ ها میتوان توان و قدرت را بین دو محور با قطرهای متفاوت منتقل کرد

  کوپلینگ ها در سیستم مانند فیوز عمل می کنند و زمانیکه گشتاور از یک حدی بالاتر رود و یا شوک ناگهانی به سیستم وارد شود شکسته می شود تا سیستم آسیب نبیند.

  سما موتور ارائه دهنده انواع قطعات مکانیکی از جمله انواع کوپلینگ با کیفیت و قیمت عالی می باشد.

 • پیچ و مهره لید اسکرو

  این قطعات مکانیکی بسیار مقاوم از جنس آهن کربن دار هستند و به همراه مهره، جهت تبدیل حرکت چرخشی به حرکت خطی با اصطکاک کم به خصوص در پرینترهای سه بعدی، cnc ها، لیزر و سایر دستگاههای مشابه کاربرد دارند

  رزوه یا دنده های این پیچ، مربعی و قله ای (یا اصطلاحا کبریتی ) و دارای انحنا می باشند که سبب قفل شوندگی آن ها می شود پیچ اسکرو ها در برابر نیروهای اعمالی مقاوت مطلوبی دارند و در مواردی و کاربردهایی که به دقت بالا نیاز دارند مناسب می باشند.

  مهره های T نیز از مهمترین و اصلی ترین اجزای اتصالات پروفیل های آلومینیومی می باشد و به جهت راحتی در استفاده برای سفت کردن پیچ های اتصالات پروفیل های آلومینیومی استفاده می شوند.

  مهره های تی (T) درون شیارهای پروفیل قرار می گیرند و با جلوگیری از چرخش مهره باعث می شوند سفت کردن پیچ از بیرون امکان پذیر باشد.

محصول در این دسته بندی وجود ندارد