بلبرینگ و یاتاقان

بلبرینگ و یاتاقان

بلبرینگ

بلبرینگ ها قطعات مکانیکی و صنعتی پرکابردی هستند که برای کاهش اصطکاک ناشی از گردش اجسام به کار برده می شود.

Ballbearing یا بلبرینگ در زبان فارسی یاتاقان توپی معنا شده است.(ball: توپ و bearing: تحمل کردن یا کشیدن بار)

بلبرینگ ها بهترین روش برای چرخش و جلوگیری از ساییده شدن و کاهش اصطکاک بین دو سطح است و برای هر چیزی که می چرخد استفاده می شود.

به دلیل ساچمه های درون بلبرینگ ها و سطوح صیقلی آنها اصطکاک به حداقل می رسد و هر وسیله ای که بلبرینگ دارد به راحتی و نرمی حرکت می کند. در واقع ساچمه ها جهت انتقال فشار و بار بین دو بیرینگ یا یاتاقان استفاده می شوند.

سما موتور ارائه دهنده انواع بلبرینگ،بلبرینگ کوچک، بلبرینگ شیار عمیق و یاتاقان با ضمانت کیفیت و قیمت می باشد.

ارسال به سراسر ایران در کوتاهترین زمان

تلفن تماس : 66746491 و 66746490-021

زیرشاخه ها

 • بلبرینگ شیار عمیق

  بلبرینگ شیار عمیق

  بلبرینگ های شیار عمیق یکی از پرکاربردترین نوع بلبرینگ ها هستند این بلبرینگ ها دارای ساختمانی ساده هستند و تعویض و نگهداری آنها آسان است و در سرعت های بالا قدرت و عملکرد مطلوبی دارند.

  در این بلبرینگ ها یک شیار عمیق به شکل دایره و به شعاعی به اندازه شعاع ساچمه وجود دارد.

  این شیار و سطح تماس زیاد بین ساچمه و رینگ باعث شده این بلبرینگ ها توانایی تحمل بارهای شعاعی و محوری را در دو جهت داشته باشند. از دیگر ویژگی های این نوع بلبرینگ ها می توان به کیفیت مقاوم آنها، ظرفیت تحمل بار زیاد و اصطکاک و بی صدا بودن آنها اشاره کرد و این ویژگی ها سبب شده که بلبرینگ های شیار عمیق از پرکاربردترین و متداول ترین بلبرینگ های موجود در بازار باشند.

  این بلبرینگ ها در دو نوع یک ردیف ساچمه و دو ردیف ساچمه ساخته می شوند.

  بلبرینگ های شیار عمیق به صورت یک ردیفه و دو ردیفه وجود دارند و اکثر بلبرینگ های شیار عمیق یک ردیفه با کاسه نمدی(آب بند) فلزی و کاسه نمد پلاستیکی ساخته می شوند.

  بلبرینگ هایی که در دو طرف کاسه نمد(آب بند) دارند در کارخانه تولیدی با گریس لیتیم پر می شوند و باید از گرم کردن این بلبرینگ ها هنگام نصب و جا زدن خودداری کرد.

  بلبرینگ های شیار عمیق با کاسه نمد(آب بند) فلزی یک طرفه با پسوند Z و بلبرینگ هایی شیار عمیقی که در دو طرف خود کاسه نمدی فلزی دارند با ZZ مشخص می شوند.

  به همین ترتیب بلبرینگ های شیار عمیق با کاسه نمدی پلاستیکی یک طرفه با پسوند RS و با کاسته نمدی پلاستیکی در دو طرف با پسوند 2RS مشخص می شوند.

   پسوند F در بلبرینگ های شیار عمیق به معنای لبه دار یا فلنج دار بودن بلبرینگ است.

 • بلبرینگ خطی بلوکی

  بلبرینگ خطی بلوکی یک بلبرینگ خطی است که برای نصب آسان و راحت تر آن، درون یک بلوک آلومینیومی قرار گرفته است. در واقع این بلبرینگ ها با هدف ایجاد حرکت خطی روان و اصطکاک کم به منظور کاهش خوردگی و فرسایش محورها و دقت بسیار بالا طراحی و ساخته شده اند.

  این بلبرینگ ها جهت ایجاد و کنترل حرکت خطی روی شفت استفاده می شوند. لقی این بلبرینگ ها بسیار ناچیز بوده از این رو بیشترین استفاده و کاربرد آنها در پرینترهای سه بعدی، CNC و غیره می باشد.

  سما موتور ارائه دهنده انواع قطعات مکانیکی، قطعات پرینتر سه بعدی، انواع بلبرینگ خطی بلوکی،بلبرینگ خطی بلوکی شیاردار و فلنج دار با بهترین کیفیت و قیمت ارزان می باشد.

  تلفن های تماس: 91 و 66746490-021 - خط ویژه: 65011302-021

 • بلبرینگ خطی

  زمانیکه مکانیزم حرکت سیستمی بصورت رفت و برگشتی و خطی(مانند دستگاه های بدنسازی،cnc و...) باشد از بلبرینگ های خطی یا بال بوشینگ ها استفاده می شود.

  تفاوت اصلی بلبرینگ های خطی با سایر بلبرینگ ها در این است که بلبرینگ های معمولی در سیستم های حرکتی با حرکت چرخشی استفاده می شوند و بلبرینگ های خطی در سیستم های با حرکت خطی یا در جهت طولی مورد استفاده قرار می گیرند.

  بلبرینگ های خطی هیچگونه لقی ندارند و از دقت بالایی برخوردار هستند.

 • بلبرینگ خطی فلنج دار

  بلبرینگ های خطی فلنج دار نوعی از بلبرینگ ها هستند که قابلیت تحمل بارهای شعاعی و محوری را دارند و تفاوت آنها با بلبرینگ های خطی معمولی در فلنج آن ها است که فلنج آن ها 

  جهت نصب هم محور بلبرینگ خطی اضافه شده است.

  بلبرینگ های خطی فلنج دار یکی از قطعات کاربردی در سیستم های حرکت خطی مانند دستگاه سی ان سی، پرینترهای سه بعدی است که نقش آن کنترل حرکت خطی در یک راستا می باشد.

 • یاتاقان

  یاتاقان ها تکیه گاه اصلی اجزای چرخنده هستند. در واقع یاتاقان ها بر پایه یک بلبرینگ شیار عمیق طراحی شده اند که دارای یک رینگ خارجی یا داخلی جهت قفل شدن و نصب شدن روی شفت می باشند.

  یاتاقان سبب کاهش نیروی اصطکاک شده و حرکت را روان می کند و سبب افزایش طول عمر دستگاه و کاهش هزینه های تعمیرات آن می شود.

  سما موتور ارائه دهنده انواع یاتاقان بلبرینگ در سایزها و مدل ها مختلف با بهترین کیفیت و قیمت می باشد.

 • بلبرینگ شیاردار

  بلبرینگ شیاردار طراحی بسیار خاص و جدیدی دارد، این نوع بلبرینگ ها کاربرد بسیار زیادی دارند و از انواع بلبرینگ های شیاردار، می توان در سرعت های بالا و متفاوت استفاده نمود.

  بلبرینگ ها در صنعت به عنوان، وسیله ای بکار می روند که مانع از کشیده شدن دو جسم به یکدیگر شوند، هنگامی دو جسم در کنار هم هستند، به کمک بلبرینگ شیاردار، می توانیم میزان اصطکاک میان این دو جسم را به حداقل برسانیم، در واقع با استفاده از بلبرینگ شیاردار، سطح تماسی که میان دو جسم وجود دارد، را کاهش خواهیم داد.

نمایش 1 - 12 از 44 آیتم