ماژول جوی استیک دو محوره PS2

کدMDL00001
ماژول جوی استیک (Joystick)
دو محوره X و Y
نوع ارتباط: آنالوگ
دارای 5 پین
منبع تغذیه: 5 ولت DC
دارای پتانسیومتر 10 کیلو اهم
سازگار با بردهای آردوینو
مناسب برای میکروکنترل های دارای ADC 
ساخت چین
مناسب برای کنسول بازی PS2

موجود
130,000 ریال

سایر مشخصات محصول

وزن (گرم) : 10
کشور سازنده : چین
چرخه کاری : S1(کارکرد دائم)
نوع کالا : joystick
وضعیت قطعه : نو
طول محصول(میلیمتر) : 34
عرض محصول (میلیمتر) : 26
ارتفاع محصول (میلیمتر) : 31

جوی استیک دو محور Joystick Dual Axis) PS2)

ماژول جوی استیک دو محوره دارای سه خروجی می باشد که دو خروجی آنالوگ آن برای محور X و Y و یک خروجی برای سوئیچ می باشد. هنگامی که جوی استیک مانند کلید فشرده شود خروجی سوئیچ نیز فعال می شود.

جوی استیک دارای دو عدد پتانسیومتر با مقاومت متغیر 10 کیلو اهم می باشد که با حرکت اهرم در محور افقی و عمودی مقاومت آن تغییر می کند.

جوی استیک از دو محور افقی(X) و عمودی(Y) تشکیل شده است که هر کدام از این دو محور به یک پتانسیومتر(یا مقاومت متغیر) متصل هستند. دو پین RX و RY به عنوان پین های خروجی این ماژول هستند که با حرکت اهرم جوی استیک تغییر می کنند.

راه اندازی ماژول جوی استیک

۵پین روی این برد وجود دارد که شامل VRx, VRy,VCC,SW,GND می باشد که بطور مختصر به آنها می پردازیم:

پین های VCC و GND: این دو پین مربوط به تغذیه ماژول است. در واقع VCC به ولتاژ 5+ ولت DC و پین GND نیز به GND آردوینو متصل می شود.

پین SW: این پین مربوط به کلید فشاری روی جوی استیک است. در حالت عادی ولتاژ این پین 5 ولت است و زمانی که کلید فشار داده شود ولتاژ خروجی آن صفر می شود و این پین به پین شماره 8 آردوینو متصل می شود.

پین VRx: این پین مربوط به تغییرات اهرم جوی استیک در راستای محور افقی است و خروجی این پین در حالت عادی 2.5 ولت است و با حرکت اهرم به سمت راست و چپ ولتاژ خروجی آن در بازه 0 تا 5 ولت تغییر می کند. در واقع وقتیکه جوی استیک را در راستای محور X و به سمت راست حرکت دهیم ولتاژ در RX افزایش میابد و هنگامیکه اهرم جوی استیک در راستای افقی و به سمت چپ حرکت کند ولتاژ در RX کاهش میابد. این پین به پین A0 آردوینو متصل می شود.

پین VRy: این پین مربوط به تغییرات اهرم در راستای محور عمودی است و خروجی آن در حالت عادی 2.5 ولت است و با حرکت اهرم به سمت بالا و پایین ولتاژ خروجی آن در بازه 0 تا 5 ولت تغییر می کند یا بعبارتی وقتی در راستای عمودی دسته را به سمت بالا حرکت دهیم ولتاژ در RY افزایش و وقتی به سمت پایین حرکت کنیم ولتاژ در RY کاهش میابد. و این پین نیز به پین A1 آردوینو متصل می شود.

 کاربرد جوی استیک

بیشترین کاربرد در ساخت کنترلر های ربات، کوادکوپتر، کنترل دوربین های مداربسته چرخان، کنسول های بازی و صنایع مختلف می باشد.

 

هیچ نظری ارسال نشده