بال بوشینگ LM8UU

مشخصات :

  • کد: CMB00078
  • قطر بیرونی 15 میلیمتر
  • قطر داخلی بلبرینگ خطی 8 میلیمتر
  • طول 17 میلیمتر
  • ساخت کره
نا موجود
80,000 ریال

سایر مشخصات محصول

قطر شفت (میلیمتر) : 8 میلیمتر
کشور سازنده : کره
نوع کالا : بال بوشینگ
طول محصول : 17 میلیمتر
قطر قطعه : 15 میلیمتر

مشخصات ابعادی قطعه :

  • قطر بیرونی 15 میلیمتر
  • قطر داخلی بلبرینگ خطی 8 میلیمتر
  • طول 17 میلیمتر

 

تاریخچه

انسان از سالیان دراز به دنبال روشهایی بود که بتواند اجسام سنگین را به راحتی جابجا نماید برای نیل به این مقصود از روشهای مختلفی سود می جست یکی از این روشها که مصری ها از آن برای حرکت دادن سنگهای عظیم الجثه استفاده می کردند قرار دادن تنه ای درخت گرد زیر سنگ و کشیدن آن بود کم کم همین ایده باعث پیداش چرخ و سرانجام بلبرینگ شد.

طرح اولیه ساخت بلبرینگ توسط آهنگر ولزی به نام PHILIP VANGHAN در سال ۱۷۹۴ برای استفاده در تکیه گاه محور کالسکه ثبت شده است .

 

بال بوشینگها یا بلبرینگ خطی در دستگاه های صنعتی و مکانیزیم هایی که حرکت رفت و برگشت دارند زیاد استفاده میشود ، در حقیقت بیرینگ خطی زمانی استفاده میشود که شافت بخواهد نقش میله راهنما را بازی کند در این شرایط برای ما مهم است که حرکت با دقت و بدون لقی انجام شود ، تفاوت بیرینگ خطی با بلبرینگ و رولبرینگ ها در این است در مکانیزیم چرخشی استفاده میشوند و بیرینگ خطی در مکانیزیم حرکت در جهت طولی استفاده میشود.

شاید پر کاربرد ترین قطعه در ماشین سازی یاتاقان ها باشند. یاتاقان های ضد اصطکاک یا همان بلبرینگ ها در این میان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند اما در میان یاتاقان ها گونه ایی کاربردی وجود دارد که در عامه بلبرینگ شناخته نمی شود!

این گونه از بلبرینگ ها, بلبرینگ های خطی هستند. همان گونه که مستحضرید بلبرینگ ها و رول بیرینگ ها حرکت دورانی شافت را تضمین می کنند اما زمانی که نیاز به یک حرکت رفت و برگشتی هستیم چکار باید کرد؟
زمانی که نیاز به یک حرکت رفت و برگشتی داریم باید یک یاتاقان داشته باشیم. چرا که برای تضمین حرکت و عدم خیز قطعات نیاز است از یک تکیه گاه استفاده شود. حال ممکن است این تکیه گاه یک یاتاقان از نوع لغزشی باشد مانند سیلندر و پیستون و یا میز دستگاه تراش, و یا از نوع بلبرینگ باشد؟
آری بسته به مقدار نیروها و سرعت بین باید بین یاتاقان لغزشی و بلبرینگ یکی را انتخاب نمود و آنگاه که بلبرینگ ها نیاز هستند چه باید کرد؟
در این هنگام بلبرینگ های خطی پا در عرصه ی صنعت می گذارند. بلبرینگ های خطی در واقع بوش هایی هستند که در آن ساچمه تعبیه شده است. این ساچمه ها در مسیری گردش می کنند و امکان حرکت خطی را به شافت می دهند.

هیچ نظری ارسال نشده