موتور گیربکس 90 درجه 12 و 24 ولت مدل D1006

کد MDG00177
موتور DC
گیربکس 90 درجه
ولتاژ کاری: 12 و 24 ولت
مدل D1006
ساخت چین
کارکرده
12 ولت
سرعت بی بار: 46 rpm
سرعت زیر بار: 40 rpm
24 ولت
سرعت بی بار: 93 rpm
سرعت بار کامل: 85 rpm
گشتاور: 10kg.cm

موجود
800,000 ریال

سایر مشخصات محصول

نوع موتور : موتور DC با جاروبک
سرعت بی بار (دور بر دقیقه) : 93
ولتاژ نامی (ولت) : 24
وزن (گرم) : 150
قطر شفت (میلیمتر) : 15
طول شفت (میلیمتر) : 16
گشتاور نامی : 10kgcm
چرخه کاری : S1(کارکرد دائم)
قطر بدنه (میلیمتر) : 28
طول بدنه موتور (میلیمتر) : 45
نوع کالا : موتور DC گیربکس دار
وضعیت قطعه : کارکرده
سرعت-بارکامل : 85rpm
گیربکس :

موتور dc گیربکس 90 درجه

موتور مدل D1006 ترکیب یک موتور DC و یک گیربکس می باشد. گیربکس برای کاهش سرعت و افزایش قدرت و گشتاور موتور به صورت 90 درجه به موتور وصل شده است.

این موتور گیربکس دی سی با دو ولتاژ 12 و 24 ولت کار می کند و در این ولتاژ ها دارای سرعت های متفاوتی است. برای مثال با اعمال ولتاژ 12 ولت سرعت نامی آن 40 دور در دقیقه و با اعمال ولتاژ 24 ولت سرعتی معادل 85 دور در دقیقه دارد.

این محصول یک موتور کارکرده است و از لحاظ عملکردt تست شده و کاملا سالم می باشد و از قدرت بالایی برخوردار می باشد.

موتور دی سی و عملکرد آن

موتور الکتریکی نوعی ماشین الکتریکی است که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی(حرکتی) تبدیل می کند اساس کار همه الکتروموتورها براساس اصل الکترومغناطیس می باشد. موتور های DC توسط جریان DC تغذیه می شوند و از سه قسمت اصلی روتور، استاتور و کموتاتور تشکیل شده اند.

استاتور قسمت ثابت موتور است که متشکل از بدنه، هسته آهنی و سیم پیچی دور آن است و نقش آن ایجاد میدان مغناطیسی و متمرکز کردن شار میدان میدان مغناطیسی می باشد. وقتی که استاتور به یک منبع تغذیه DC وصل می شود و جریان در آن جاری می شود، استاتور را به یک آهنربای ثابت تبدیل می کند جریان جاری شده در استاتور سبب ایجاد میدان مغناطیسی زیر قطب ها می شود

روتور بخش چرخان موتور می باشد که آن هم از هسته، سیم پیچی دور هسته و بلبرینگ تشکیل شده است و به عنوان قطب موتور DC برای تبدیل انرژی است به همین دلیل به آن آرمیچر نیز گفته می شود.. روتور یا آرمیچر نیز توسط یک منبع تغذیه خارجی یا همان جریان استاتور تغذیه می شود و در آن نیز یک میدان مغناطیسی بوجود می آید برای اینکه میدان مغناطیسی مناسب در روتور ایجاد شود نیاز است جهت جریان الکتریکی روتور در هر سیکل دو بار عوض شود که برای این منظور از کموتاتور (سوئیچ چرخشی) استفاده می شود و در نهایت آهنربای الکتریکی آرمیچر آهنربای استاتور را دفع و جذب می کند.

یکی از مزایای موتورهای DC این است که می توان سرعت چرخش را با تغییر ولتاژ تغذیه تغییر داد.

مشاهده سایر مدل های موتور DC گیربکس دار

اجزای موتور دی سی

هیچ نظری ارسال نشده