موتور DC گیربکس 24 ولت 120 دور مدل KM3429A

کد MDG00169
موتور DC
گیربکس دار
ولتاژ: 24 ولت
سرعت خروجی: 150rpm
مدل: KM3429A
برند: KOOKJAE
گشتاور:0.9kgcm
جریان نامی:0.2A
جریان بی باری:0.05A
وزن:90g

موجود
1,650,000 ریال

سایر مشخصات محصول

نوع موتور : موتور DC با جاروبک
سرعت بی بار (دور بر دقیقه) : 150
جریان بی باری : 0.05
ولتاژ نامی (ولت) : 24
وزن (گرم) : 90
قطر شفت (میلیمتر) : 6
طول شفت (میلیمتر) : 16
گشتاور نامی : 0.9kgcm
کشور سازنده : کره
چرخه کاری : S1(کارکرد دائم)
قطر بدنه (میلیمتر) : 34
طول بدنه موتور (میلیمتر) : 29
انکودر- تاکو :
ترمز الکتریکی :
نوع کالا : موتور DC گیربکس دار
وضعیت قطعه : نو
نحوه نصب الکتریکی : دارای پایه مثبت و منفی
جریان - بار کامل : 0.2
سرعت-بارکامل : 150
بهره محصول (درصد) : 80
نوع شفت : D TYPE
گیربکس :

موتور گیربکس دار 24 ولت 120 دور 

الکتروموتور مدل KM3429A ساخت کمپانی KOOKJAE کره یک موتور DC گیربکس دار می باشد که با ولتاژ 24 ولت  کار میکند و در حالت بدون بار می تواند 120 تا 140 دور در دقیقه بچرخد. در صورت اعمال ولتاژ بیشتر، این موتور به سرعت و گشتاور بالاتری می رسد اما باید توجه کرد که این کار باعث کاهش طول عمر موتور میگردد. 

در واقع گیربکس بکار رفته در این موتور، ضمن کاهش سرعت، گشتاور و قدرت موتور را افزایش می دهد.

این موتور گیربکس دار با گشتاور 2 کیلوگرم و کارکرد روان و سر و صدای بسیار کم، یکی از گزینه های مناسب برای ربات ها می باشد.

 موتور DC و  اجزای آن

موتور الکتریکی نوعی ماشین الکتریکی است که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی(حرکتی) تبدیل می کند اساس کار همه الکتروموتورها براساس اصل الکترومغناطیس می باشد. موتور های DC توسط جریان DC تغذیه می شوند و از سه قسمت اصلی روتور، استاتور و کموتاتور تشکیل شده اند.

استاتور قسمت ثابت موتور است که متشکل از بدنه، هسته آهنی و سیم پیچی دور آن است و نقش آن ایجاد میدان مغناطیسی و متمرکز کردن شار میدان میدان مغناطیسی می باشد. وقتی که استاتور به یک منبع تغذیه DC وصل می شود و جریان در آن جاری می شود، استاتور را به یک آهنربای ثابت تبدیل می کند جریان جاری شده در استاتور سبب ایجاد میدان مغناطیسی زیر قطب ها می شود

روتور بخش چرخان موتور می باشد که آن هم از هسته، سیم پیچی دور هسته و بلبرینگ تشکیل شده است و به عنوان قطب موتور DC برای تبدیل انرژی است به همین دلیل به آن آرمیچر نیز گفته می شود.. روتور یا آرمیچر نیز توسط یک منبع تغذیه خارجی یا همان جریان استاتور تغذیه می شود و در آن نیز یک میدان مغناطیسی بوجود می آید برای اینکه میدان مغناطیسی مناسب در روتور ایجاد شود نیاز است جهت جریان الکتریکی روتور در هر سیکل دو بار عوض شود که برای این منظور از کموتاتور (سوئیچ چرخشی) استفاده می شود و در نهایت آهنربای الکتریکی آرمیچر آهنربای استاتور را دفع و جذب می کند.

یکی از مزایای موتورهای DC این است که می توان سرعت چرخش را با تغییر ولتاژ تغذیه تغییر داد.

 اجزای موتور DC

 

 

هیچ نظری ارسال نشده