موتور گیربکس حلزونی dc 12 ولت 7 دور ZWL-31ZY

کد MDG00178
موتور DC
گیربکس حلزونی
مدل: ZWL-31ZY
ولتاژ: 12 ولت 
سرعت خروجی: 7 دور در دقیقه(RPM)
گشتاور: 25 کیلوگرم سانتیمتر
جریان: 2.5 آمپر
برند: NONSTOP
ساخت چین
طول شفت: 15 میلیمتر
قطر شفت: 8 میلیمتر

نا موجود
3,200,000 ریال

مشخصات الکتریکی

نوع موتور : موتور DC با جاروبک
ولتاژ نامی (ولت) : 12
جریان - بار کامل : 2
جریان بی باری : 0.26
چرخه کاری : S1(کارکرد دائم)

مشخصات مکانیکی

سرعت بی بار (دور بر دقیقه) : 7
گشتاور نامی : 0.25
قطر بدنه (میلیمتر) : 31 میلیمتر
طول بدنه موتور (میلیمتر) : 57 میلیمتر
قطر شفت (میلیمتر) : 8 میلیمتر
طول شفت (میلیمتر) : 15 میلیمتر
نوع شفت : حلزونی

سایر مشخصات محصول

نوع کالا : موتور DC گیربکس دار
وضعیت قطعه : نو

موتور گیربکس حلزونی DC 12 ولت 7 دور

موتور گیربکس ZWL-31ZY ساخت کشور چین می باشد و همانگونه که از نام آن پیداست از دو قسمت موتور و گیربکس تشکیل شده که نوع گیربکس این موتور حلزونی می باشد. گیربکس، جهت افزایش قدرت و گشتاور بیشتر موتور سر راه آن قرار می گیرد. این موتور حلزونی قادر است در ولتاژ 12 ولت 7 دور در دقیقه بچرخد و گشتاوری معادل 25KG.CM داشته باشد. با کاهش و افزایش ولتاژ ورودی می توان به سرعت های بیشتر یا کمتری دست یافت بطور مثال اگر ولتاژ بیشتر از 12 ولت به این موتور اعمال شود موتور با سرعت بیشتری می چرخد اما در این حالت به موتور فشار زیادی وارد می شود و از طول عمر آن کاسته می شود.

این موتور حلزونی با کیفیت بالا و قیمت مناسب جهت استفاده در انواع ربات مثل ربات ماز خط، آتشنشان، جنگجو، درب کرکره برقی، درب گاو صندوق و .... کاربرد دارد.

موتور DC چیست؟

موتور الکتریکی نوعی ماشین الکتریکی است که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی(حرکتی) تبدیل می کند اساس کار همه الکتروموتورها براساس اصل الکترومغناطیس می باشد. موتور های DC توسط جریان DC تغذیه می شوند و از سه قسمت اصلی روتور، استاتور و کموتاتور تشکیل شده اند.

استاتور قسمت ثابت موتور است که متشکل از بدنه، هسته آهنی و سیم پیچی دور آن است و نقش آن ایجاد میدان مغناطیسی و متمرکز کردن شار میدان میدان مغناطیسی می باشد. وقتی که استاتور به یک منبع تغذیه DC وصل می شود و جریان در آن جاری می شود، استاتور را به یک آهنربای ثابت تبدیل می کند جریان جاری شده در استاتور سبب ایجاد میدان مغناطیسی زیر قطب ها می شود.

روتور بخش چرخان موتور می باشد که آن هم از هسته، سیم پیچی دور هسته و بلبرینگ تشکیل شده است و به عنوان قطب موتور DC برای تبدیل انرژی است به همین دلیل به آن آرمیچر نیز گفته می شود. روتور یا آرمیچر نیز توسط یک منبع تغذیه خارجی یا همان جریان استاتور تغذیه می شود و در آن نیز یک میدان مغناطیسی بوجود می آید برای اینکه میدان مغناطیسی مناسب در روتور ایجاد شود نیاز است جهت جریان الکتریکی روتور در هر سیکل دو بار عوض شود که برای این منظور از کموتاتور (سوئیچ چرخشی) استفاده می شود و در نهایت آهنربای الکتریکی آرمیچر آهنربای استاتور را دفع و جذب می کند.

یکی از مزایای موتورهای DC این است که می توان سرعت چرخش را با تغییر ولتاژ تغذیه تغییر داد.

 اجزای موتور DC

 

 

هیچ نظری ارسال نشده