درایور براشلس 36 ولت 500وات

کد: DBL00005

درایو براشلس با توضیحات راه اندازی
نوع تغذیه : DC
ولتاژ کاری: 36 ولت
توان: 500 وات
مناسب برای کاربرد در اسکوتر برقی، دوچرخه و سه چرخه برقی
دارای ترمز
زاویه فاز: 120 درجه
وزن:450 گرم
ابعاد: 4 * 8.5* 15 (سانتیمتر)
ساخت: چین

موجود
6,350,000 ریال

سایر مشخصات محصول

ولتاژ نامی (ولت) : 36
وزن (گرم) : 470 گرم
توان نامی موتور (وات) : 500 وات
کارکرد دائم : S1(کارکرد دائم)
نوع کالا : درایو DC
وضعیت قطعه : نو
طول محصول(میلیمتر) : 148 میلیمتر
عرض محصول (میلیمتر) : 84 میلیمتر
ارتفاع محصول (میلیمتر) : 42 میلیمتر
نحوه نصب الکتریکی : سوکت استاندارد
توان خروجی : 500 وات
محافظت اضافه جریان :
نحوه خنک کاری : بدنه آلومینیومی(هوای خنک)
نیاز به سرویس و نگهداری :
استاندارد CE : آلومینیوم
ولتاژ ورودی (V) : 36 ولت
ولتاژ خروجی (V) : 36

BLDC DRIVE LIST

درایور موتور براشلس 500 وات :

این درایور برای راه اندازی انواع موتور های براشلس که دارای سنسور اثر هال هستند مناسب می باشد. خروجی این درایور بصورت سه فاز بوده و 5 سیم برای نصب سنسور اثر هال دارد و برای موتور ها براشلس با زاویه 120 درجه طراحی شده است. از ویژگی های بارز موتور های براشلس می توان به کنترل سرعت آن اشاره کرد. بدین صورت که با تغییر بار در خروجی، سرعت ثابت بوده و درایور با اعمال جریان بیشتر سرعت را ثابت نگه می دارد .

 مزایای درایور موتور براشلس 500 وات :

 • پشتیبانی از دسته گاز با سنسور اثر هال یا پتاسیومتر برای کنترل سرعت
 • ورودی کلید خاموش و روشن برای قطع جریان توسط کلید
 • همه ورودی و خروجی ها سوکتی هستن
 • برنامه پذیری جهت دوران توسط یک سوکت می توانید جهت که باید موتور همواره به آن جهت بچرخد را تعیین کنید.
 • سوکت شارژر جهت سهولت نصب شارژر
 • سوکت ورودی ترمز
 • قیمت مناسب نسبت به درایور های صنعتی
 • نصب و راه اندازی آسان

کاربردهای درایور موتور براشلس 36 ولت 500 وات :

 • دوچرخه و سه چرخه برقی
 • اسکوتر برقی
 • ماشین های برقی
 • ویلچیر
 • تجهیزات شهربازی و اسباب بازی
 • فن های براشلس
 • پمپ های براشلس

فایل راهنمای سیم بندی درایور را میتوانید از قسمت دانلود دریافت نمایید!


راه اندازی این درایور بسیار ساده است توضیحات لازم جهت راه اندازی این درایور قدرتمند :

اتصال موتور براشلس به درایور :

خروجی این درایور 36 ولت بوده و مختص الکتروموتور های براشلس سنسور دارد 36 ولت می باشد و راه اندازی با مشخصات غیر از این مورد ممکن است به درایور و یا الکتروموتور صدمه وارد کند.

1-سه سیم با رنگ های سبز و آبی و زرد ضخیم به صورت نظیر به نظیر به الکتروموتور متصل نمایید نکته اگر رنگ ها با هم همخوانی ندارد مشکلی نیست می توانید در مرحله بعدی تقارن فاز ها را برقرار کنید

2-سوکت 6 پین همان سوکت سنسور است که شامل سیم قرمز +5 ولت و سیم مشکی GND و سیم سبز و آبی و زرد که همرنگ سیم ها قدرت موتور هستند باید به این سوکت متصل شود در صورت که رنگ ها همخوانی ندارد سعی کنید ترتیب رنگ ها در سیم های قدرت و سنسور یکی باشد و حتی اگی چنین موردی امکان پذیر نبود.سیم های را بصورت رندوم وصل کنید و با تغییر سه سیم سبز آبی و زرد چک کنید که الکتروموتور به درستی کار می کند و جریان اضافی در حالت بی بار نمی کشد.(نکته مهم در این سوکت سیم قرمز رنگ است که درایور برق +5 ولت را برای تغذیه سنسور فراهم می کند و سیم مشکی هم GND سنسور ها است. این دو سیم به هیچ عنوان نباید با دیگر سیم ها اشتباه شود.)
نکته: اتصال اشتباه ممکن است باعث سوختن سنسور داخلی دسته گاز شود و یا اتصال کوتاه طولانی سیم قرمز و مشکی باعث آسیب جدی به درایور می شود.

اتصال دسته گاز به درایور :

3- دسته گاز با سنسور اثر هال دارای 3 سیم است که معولا به رنگ قرمز سبز و مشکی می باشد. که نظیر این سوکت روی درایور وجود دارد. سیم قرمز +5 ولت جهت تغذیه سنسور داخلی دسته گاز و سیم مشکی GND است. سیم سبز کنترل است (در صورتی که قصد دارید با ولوم و یا خروجی آنالوگ این درایور کنترل نمایید می بایست به سیم سبز رنگ ولتاژ بین 1.1 ولت الی 4.2 ولت اعمال نمایید و سیم مشکی GND است  )

نکته برخی دسته گاز ها تعداد سیم های بیشتری دارند که مربوط به کلید از جمله سوئیچ یا راهنما ، چراغ و غیره است که ارتباطی به درایور ندارد و باید جداگانه سیم کشیو شود. لینک خرید دسته گاز با کلید اضافی

از پدال هم برای راه اندازی این درایور می توان استفاده کرد لینک خرید پدال

اتصال سیم برق اصلی :

4-سیم قرمز رنگ ضخیم با سر سیم گرد +36 ولت است که باید بای سیم به ضخامت 2.5 به + باطری وصل شود

5- سیم مشکی رنگ ضخیم با سرسیم گرد GND اصلی درایور است که به پایه - باطری وصل شود

6- سیم نارنجی با سرسیم گرد : این سیم به عنوان سوئیچ عملکرده و زمانی که این سیم به سر مثبت باطری یا همان +36 ولت متصل شود درایور در حالت آماده به کار قرار گرفته و با تغییر دسته گاز سرعت الکتروموتور تنظیم می گردد.(پیشنهاد می شود به جای قطع و وصل برق اصلی باطری فقط این سیم توسط سوئیچ کوچک قطع و وصل نمایید چون با جریان بسیار کم در حد کمتر از 100 میلی آمپر درایور خاموش و روشن می شود.)

تا این مرحله درایور به راحتی راه اندازی شده و باقی موارد تکمیلی می باشند :

7-  سوکت کنترل حداکثر سرعت یا محدودیت: این سوکت 3 سیم به رنگ های مشکی ، قهوای و آبی است و در سه حالت  حداکثر سرعت تعیین می کند 

     A- هیچ سیمی متصل نشود : در این حالت سرعت پیش فرض است و نیازی نیست از این سوکت استفاده شود

     B- اتصال سیم مشکی و قهوای که سرعت حداکثر کاهش می یابد

     C- اتصال سیم مشکی و آبی که سرعت بیشتر از مقدار پیش فرض است

8- ترمز ها : دو عدد سوکت دو سیم به رنگ های سفید-مشکی  و  طوسی - مشکی  که در حالت عادی باید اتصال باز باشند و در حالت ترمز هر کدام بصورت مجزا عملکرده . نکته ترمز باعث افت سرعت و یا ترمز الکتریکی نمی گردد و باعث غیر فعال شدن موقت داریور می گردد(از مدار خارج کردن درایور در زمان ترمز جهت جلوگیری از کارکرد ترمز و الکتروموتور بصورت همزمان)

9- سیم سبز تکی با سرسیم مادگی :این سیم جهت نمایش سرعت درایور است و با نصب به یک عقربه آنالوگ باعث حرکت عقربه شوده خروجی آن بین 0 الی 18 ولت متغییر بوده که برای نمایش دقیق سرعت باید از بیرون کالیبره شود

10-سوکت لرن جهت چرخش : این سوکت با سیم سفید و سوکت های مشکی تک سیم هستند. با اتصال این سوکت زمان اتصال برق اصلی و جدا کردن آن جهت چرخش در حافظه درایور تغییر کرده و در جهت عکس قبل به حرکت در می آید. از این سوکت حین کار نمی توان استفاده کرد و فقط برای لحظه اول نصب و راه اندازی کاربرد دارد.( در واقع می توان گفت از این درایور برای تغییر جهت درایور حین کار نمی توان استفاده کرد)
در صورتی که دائم قصد دارید جهت را عوض کنید بهتر است از درایور های صنعتی که برای این کار طراحی شده اند استفاده نمایید : درایور براشلس صنعتی

11-سوکت 4 سیم قرمز : این سوکت برای نمایشگر سرعت و یا دیگر موارد کاربرد دارد و لزومی به استفاده از آن وجود ندارد. فقط جهت توضیح در نظر داشته باشید که سیم آبی +5 ولت خروجی است و سیم قرمز +36 ولت برای چراغ های باکس نمایشگر و سیم زرد متغیر از 0 الی 36 ولت نسبت به سرعت و بدنه دوچرخه به عنوان GND می باشد.

12-سوکت دو سیم قرمز رنگ : که مستقیم برق باطری همراه روی آن وجود دارد و به عنوان سوکت شارژر از آن استفاده می شود.

در صورتی که در راه اندازی درایور دچار مشکل شدید می توانید در زیر محصول سوال خود را مطرح نمایید تا پاسخ داده شود. و یا در صورت ایراد یا اشتباه احتمالی در توضیحات بالا در قسمت تماس با ما پیغام خود را بگذارید تا در اسرع وقت پاسخ لازم داده شود.

با تشکر

 • ستار
  1398-05-01

  سلام
  کی موجود می شه؟

  پاسخ مدیر

  سلام به زودی این محصول بطور دائم موجود و قابل تهیه خواهد بود . ضمنا در حال حاضر می توانید برای تهیه آن بصورت سفارشی اقدام نمایید. همکاران ما سفارش شما را پیگیری خواهند کرد.

 • حسین
  1398-06-01

  کاتالوگ و راهنمای نصب که برای دانلود گزاشتین، مربوط به این محصول نیست، من الان میخوام نصب کنم، بخاطر همین به مشکل برخوردم.
  مرسی

  پاسخ مدیر

  سلام


  بله درست می فرمایید ، کاتالوگ فارسی در دست تهیه است.

 • احسان
  1399-07-16

  سلام
  ببخشید روی این محصول دسته گاز هم هست یافقط کنترولره؟

  پاسخ مدیر

  سلام، خیر ولی می تواند این کالا را از لینک زیر تهیه بفرمایید.  دسته گاز و پدال

سیم بندی درایور براشلس 36 ولت
دانلود (767.3k)