جک برقی خطی 12 ولت 50 میلیمتر 500 نیوتون مدل LAC1200

کد محصول MDG00207
جک برقی خطی (اکچویتور خطی)
ولتاژ: 12 ولت DC
مدل: LAC1200
کورس اکچویتور خطی (طول بازو): 50 میلیمتر
سرعت: 10 میلیمتر در ثانیه
نیرو: 500 نیوتون
دارای لیمیت سوئیچ (limit swich)

موجود
12,320,000 ریال

سایر مشخصات محصول

ولتاژ نامی (ولت) : 12
وزن (گرم) : 680
کشور سازنده : چین
نوع کالا : جک خطی
وضعیت قطعه : نو
سرعت-بارکامل : 10 میلیمتر بر ثانیه
جنس بدنه : آلومینیوم و آهن
قطر بازوی ثابت : 32
قطر بازوی متحرک : 20
کورس اکچویتور خطی : 50 میلیمتر
پیوستگی کارکرد :

قیمت خرید جک برقی خطی(اکچویتور خطی) 12 ولت 

انواع اکچویتور ( جک ) چیست و انواع اکچویتور بر حسب نوع حرکت

اکچویتور خطی

این اکچویتور می تواند حرکت خطی ایجاد کند و مانند جک عمل می کند و نیروی زیادی ایجاد می کند و در عین حال دارای دقت بالایی است و به همین دلیل معمولاً در آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد اما معمولاً فضای بیشتری نسبت به عملگر  چرخشی اشغال می کند و معمولاً در کاربرد های خاص استفاده می شود.

اکچویتور چرخشی

 اکچویتورهای پنوماتیک ساختاری ساده دارند ، به طور خلاصه دارای یک شافت دندانه دار است که باید به شیر در وسط و دو پیستون در دو طرف آن متصل شود که با دندانه ای به شافت متصل می شوند. در  اکچویتور دو محفظه جداگانه وجود دارد ، ناحیه داخلی بین دو پیستون و ناحیه خارجی بین هر پیستون و دیواره ، و آنها کاملاً جدا شده اند.

سیال محرک با پر و خالی شدن در این دو ناحیه باعث به حرکت درآمدن پیستون می­‌شود. پیستون نیز با استفاده از دنده­‌هایی که آن ­را به شفت متصل کرده، گشتاور لازم برای چرخاندن شیر را تامین می­‌کنند. اکچویتور تک و دو عملکردی از دیگر دسته بندی‌­های اکچویتور­ها است. در نوع تک عملکردی به جای محفظه خارجی پیستون که با پر شدن سیال در آن باعث حرکت شفت می­‌شود.

در این حالت از فنر بهره می­‌گیریم به صورتی که با پر شدن سیال در محفظه بین پیستون‌­ها، هر دو پیستون حرکت می­‌کنند و از هم دور می­‌شوند و فنر را که یک سر آن به دیواره اکچویتور و یک سر آن به پیستون است را فشرده می­‌کنند. با خالی شدن سیال از محفظه بین دو پیستون، فنر که در مرحله قبل جمع شده بود، باز شده و پیستون را به حالت قبلی برمی­‌گرداند.

با اعمال ولتاژ 12 ولت DC به این اکچویتور خطی، جک با سرعت 10میلیمتر در ثانیه در مسیری به طول 50 میلیمتر حرکت کرده و می تواند نیرویی معادل 500 نیوتن را متحمل شود. در صورتیکه پلاریته تغذیه را عوض کنیم حرکت جک نیز عوض می شود. این جک دارای دو عدد limit swich است که بعد از جمع شدن کامل جک یا باز شدن کامل آن، بطور اتوماتیک از حرکت می ایستد.

عملگر (اکچویتر خطی) چیست؟

در انتهای هر سیستم کنترلی المانی به نام عملگر یا ACTUATOR وجود دارد که مهمترین بخش آن نیز به حساب می آید و فعالیت و هدف موردنظر را انجام می دهد. در واقع عملگرها نقش اساسی در کنترل حرکت و سیستم های اتوماسیون دارند و بدون آنها کنترل کردن حرکت غیر ممکن است. عملگرها قادرند اطلاعات به شکل سیگنال را به یک حرکت فیزیکی تبدیل کنند. در واقع وظیفه عملگرها تغییر مکان در ماشین آلات می باشد.

اکچویتورهای به دو دسته اصلی خطی و دورانی تقسیم می شوند.

اکچویتر(عملگر) های خطی

همانگونه که از نام عملگرها خطی معلوم است این عملگرها قادرند جابجایی خطی ایجاد کند و روی یک مسیر خطی محدود به جلو و عقب حرکت کنند. این عملگرها در همه دستگاه های الکتریکی که حرکت خطی نیاز دارند استفاده میشود. جک های خطی برقی با یک سیگنال الکتریکی تحریک می شوند و در مسیر مشخص شده حرکت می کنند. عملگرهای خطی جهت ایجاد کنترل حرکت های خطی و دقیق مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربردهای جک های خطی برقی

  • ماشین آلات و اتوماسیون صنعتی
  • ماشین های ابزار
  • تخت و صندلی
  • لوازم جانبی کامپیوتر
  • سیستم های بسته بندی
  • تصویربردای پزشکی
  • کشاورزی
  • ساختمان سازی

هیچ نظری ارسال نشده